☰ Menu
Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego
Herb Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego

Poniedziałek 20.01.2020

A A A A
A A+ A++
zaawansowane

Opis i oferta

Strona Ośrodków Edukacji Przyrodniczej w Chalinie i w Lądzie:

www.ekoedukacja.com.pl

 


 

Ośrodek Edukacji Przyrodniczej w Lądzie jest placówką Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego. Główny cel istnienia ośrodka to prowadzenie edukacji przyrodniczej społeczeństwa, zwłaszcza dzieci i młodzieży, oraz promowanie wartości przyrodniczych, historycznych i kulturowych parków krajobrazowych Wielkopolski. Ośrodek mieści się w XIX-wiecznym pałacyku włościański z przyległym parkiem.

Ośrodek Edukacji Przyrodniczej w Lądzie leży w Nadwarciańskim Parku Krajobrazowym. Jest to teren Doliny Środkowej Warty będącej częścią Pradoliny Warszawsko-Berlińskiej - obszar o wysokich walorach krajobrazowych i przyrodniczych, idealny dla realizacji edukacji przyrodniczej, wypoczynku, turystyki kwalifikowanej, spotkań oficjalnych i towarzyskich – zawsze jednak w zgodzie i z myślą o niezwykle cennej przyrodzie tego terenu.

Ośrodek Edukacji Przyrodniczej w Lądzie zaprasza do skorzystania z bogatej oferty edukacji przyrodniczej oraz z bazy noclegowej z pełnym dostępem do mediów. W ośrodku istnieje możliwość zorganizowania jedno- lub kilkudniowego pobytu, tzw. "Zielonej Szkoły",  W przypadku zajęć jednodniowych należy kontaktować się bezpośrednio z ośrodkiem, w przypadku kilkudniowych - z sekretariatem ZPKWW.

Ośrodek dysponuje dobrze rozwiniętą bazą, w skład której wchodzą:

-        50 miejsc noclegowych w pokojach 1,2,3,4-osobowych - w pełni umeblowane, z własną łazienką

-        apartament – wyposażony w sprzęt RTV, z własnym wyjściem na taras widokowy

-        sala konferencyjno-jadalna (na ok. 80 osób) z dostępem do multimediów i Internetu

-        sala multimedialna

-        część wystawiennicza

-        sale edukacyjne

Wymienione powyżej pomieszczenia mogą służyć jako miejsce edukacji, konferencji, warsztatów i spotkań firmowych, uroczystości rodzinnych oraz zjazdów towarzyskich.

Goście ośrodka mają też możliwość skorzystania z tarasu widokowego, biblioteczki parku krajobrazowego i rowerów (20 sztuk, odpłatnie).

Na odwiedzających Ląd czeka także zwiedzanie rekonstrukcji grodu słowiańskiego (znajduje się ona kilkadziesiąt metrów od budynku ośrodka), oraz możliwość oprowadzenia po terenie Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego przez przewodnika (odpłatnie, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu i programu).

Istnieje możliwość zorganizowania posiłków (śniadania, obiady, kolacje) i ogniska lub grilla. Ofertę cateringową można dostosować do potrzeb klienta. Kontakt w sprawie wyżywienia należy nawiązać z sekretariatem ZPKWW (posiłki mogę być zapewnione jedynie po wcześniejszym uzgodnieniu terminu i menu).

Więcej informacji o OEP w Lądzie: http://ekoedukacja.com.pl/

Ośrodek w Lądzie  Wnętrze ośrodka w Lądzie  Ośrodek w Lądzie

 

Wytworzył:
Marta Piotrowska
Udostępnił:
Maciej Łochyński
(2006-10-03 14:41:49)
Ostatnio zmodyfikował:
Katarzyna Sierpowska
(2017-06-07 11:24:36)
 

Biuletyn Informacji Publicznej wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

X