Postępowanie DA.222.158.2024.SF z dn. 18.07.2024
DA.222.158.2024.SF |
|
Poznań 18 lipca 2024 r. |
Zapytanie ofertowe
- Opis przedmiotu zamówienia
- Przedmiotem zamówienia jest opracowanie koncepcji określającej możliwość regulacji poziomu wody w celu przywrócenia siedlisk rozrodczych gatunków chronionych kumak nizinny i traszka grzebieniasta na wybranych fragmentach Miedzichowskiego Parku Krajobrazowego,
w szczególności w miejscu wskazanym na mapie, stanowiącej załącznik nr 1 do zapytania. - Sporządzenie koncepcji, będącej przedmiotem zamówienia będzie również podstawą do opracowania projektu urządzeń wodnych służących do regulacji poziomu wody oraz urządzeń wodnych o charakterze przepływowym, kaskadowym służących poprawie stanu fizykochemicznego wody odpływającej ze stawów w Krzyżowcu do zlewni jezior Proboszczowskiego i Głębokiego.
- Zamawiający przewiduje wizję terenową w miejscu realizacji przedmiotu zamówienia z zainteresowanymi oferentami, po wcześniejszym umówieniu.
- Koncepcja powinna zawierać:
- Wykonanie pomiarów sytuacyjno-wysokościowych na terenach, na które oddziaływać będzie wynikająca z koncepcji inwestycja, znajdujących się na wskazanych na mapie (stanowiącej załącznik do zapytania) obszarach oraz określenie jaki jest spadek terenu w rejonie planowanego przywrócenia siedlisk rozrodczych kumaka nizinnego i traszki grzebieniastej. Pomiary wysokościowe muszą zostać zatwierdzone przez właściwy organ, aby na ich podstawie możliwe było uzyskanie odpowiednich pozwoleń na dalszym etapie realizacji inwestycji.
- Wykonanie pomiarów sytuacyjno-wysokościowych przy istniejącej zabudowie znajdującej się w obszarze oddziaływania inwestycji wraz z inwentaryzacją budynków i gruntów rolnych w tym pól uprawnych oraz łąk.
- Wykonanie profilu podłużnego rowu łączącego jeziora Proboszczowskie oraz Głębokie oraz wskazanych jezior ze stawami hodowlanymi wraz z wykonaniem przekrojów poprzecznych koryt cieków. Przekroje poprzeczne należy wykonać co 100 m lub częściej z uwzględnieniem miejsc charakterystycznych na cieku ( tj. zmiany szerokości koryta itp.).
- Wyznaczenie najwyższego możliwego poziomu piętrzenia wody zapewniającego optymalny poziom uwilgotnienia siedlisk gatunków płazów wskazanych w pkt. 1 oraz przedstawienie jego zasięgu w postaci kartograficznej. Podczas ustalania najwyższego możliwego poziomu piętrzenia nie można dopuścić, żeby w zasięgu oddziaływania najwyższego piętrzenia znalazła się jakakolwiek zabudowa.
- Wyznaczenie najbardziej optymalnej lokalizacji dla urządzeń filtrujących w celu uzyskania jak najlepszego efektu filtracji wody odpływającej ze stawów w Krzyżowcu do zlewni jezior Proboszczowskiego i Głębokiego.
- Wyznaczenie przewidywanego zasięgu oddziaływania planowanej inwestycji na etapie budowy oraz jej eksploatacji (tj. budowy urządzeń wodnych oraz regulacji poziomu wody) wraz z określeniem rodzaju oraz skali oddziaływań oraz przedstawienie jego zasięgu w postaci kartograficznej.
- Na podstawie wykonanych badań, w konsultacji z herpetologiem w zakresie siedlisk chronionych gatunków płazów, należy przedstawić propozycję lokalizacji urządzeń wodnych, rodzaju budowli oraz wysokości piętrzenia w celu odpowiedniego uwilgotnienia siedlisk przyrodniczych oraz stabilizacji warunków wodnych analizowanego obszaru. W przypadku zaproponowania progów piętrzących z możliwością regulacji poziomu piętrzenia należy przedstawić harmonogram poziomów piętrzenia wody na urządzeniach, jeżeli jest to wymagane do prawidłowego funkcjonowania inwestycji.
- Wszelkie ustalenia dotyczące urządzeń wodnych i poziomów piętrzeń mających wpływ na poziom wody w jeziorach Proboszczowskim i Głębokim powinny być konsultowane z udziałem zarządcy i użytkownika rybackiego przedmiotowych jezior.
- Wykonanie wszystkich niezbędnych badań w celu określenia warunków gruntowo – wodnych w zaproponowanych przez projektanta miejscach planowanego posadowienia obiektów hydrotechnicznych oraz określenie kategorii geotechnicznej. W ww. lokalizacjach należy wykonać min. 2 odwierty.
- Określenie harmonogramu inwestycji.
- Sporządzenie kosztorysu przedsięwzięcia uwzględniającego wykonanie pełnej dokumentacji projektowej oraz pełnego kosztu wykonania przewidzianej w koncepcji inwestycji.
- Przedmiotową koncepcję należy przygotować w oparciu o:
- Dane zebrane w trakcie prowadzonych badań
- Wiedzę ekspercką Wykonawcy
- Elementem składowym dokumentacji opisowej są:
- Mapy wykonane w czytelnej skali zawierające proponowaną lokalizację urządzeń wodnych z zaznaczonym obszarem wykonania badań, z zaznaczonymi spadkami, warstwicami terenu oraz zasięgiem oddziaływania planowanej inwestycji.
- Dokumentacja fotograficzna, obejmująca zdjęcia dokumentujące wykonane badania w terenie, obszar objęty zleceniem oraz miejsca proponowanych urządzeń wodnych .
- Dokumentacja potwierdzająca ustalenia o których, mowa w pkt 5 ppkt. h.
- Inna dokumentacja, w tym graficzna i kartograficzna, konieczna do przedstawienia czytelnych wyników badań.
- Termin realizacji zamówienia
- Przekazanie do konsultacji z Zamawiającym roboczych wyników wraz z koncepcją lokalizacji urządzeń wodnych do 30 września 2024 r.
- Ostateczne wykonanie i dostarczenie przedmiotu zamówienia do 29 listopada 2024 r.
- Forma przedmiotu zamówienia
- Dwa wydruki dokumentu tekstowego wraz z opracowaniami kartograficznymi, oprawione w sposób uniemożliwiający wydostanie się kartek. Na stronie tytułowej należy zawrzeć co najmniej następujące informacje: nazwa wykonawcy, nazwa przedmiotu zamówienia, nr oraz datę umowy, na podstawie której wykonano przedmiot zamówienia.
- Dwie wersje elektroniczne zapisane na nośniku cyfrowym (CD/DVD,USB) zawierające:
- Elektroniczną wersję dokumentu tekstowego w formacie PDF i DOCX,
- Fotografie ( format JPG, rozdzielczość min. 300 dpi),
- Opracowania kartograficzne ,
- warstwy cyfrowe w postaci plików shp, będące podstawą wykonania opracowań kartograficznych.
Elektroniczny nośnik danych musi być trwale opisany, a opis powinien zawierać co najmniej: nazwę wykonawcy, nazwę przedmiotu zamówienia, nr oraz datę umowy, na podstwie której wykonano przedmiot zamówienia
- Termin płatności: do 30 dni od daty dostarczenia prawidłowo wystawionej faktury do siedziby Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego.
- Miejsce i sposób składania ofert: oferty należy złożyć na adres: sekretariat@zpkww.pl
- Termin składania ofert: do godz. 12:00, 22.07.2024 r.
- Kryteria wyboru oferty: najniższa cena.
- Warunki udziału w zapytaniu ofertowym:
- udokumentowane doświadczenie w realizacji przedmiotu zamówienia polegającego na: realizacji min. 3 prac/projektów polegających na wykonaniu usług eksperckich (np. opracowań, ekspertyz, nadzorów itp.) dotyczących prowadzenia działań mających na celu poprawę zasobów wodnych i/lub odtwarzających/zwiększających siedliska w środowisku wodnym lub od wód zależnych.
- Co najmniej jeden członek zespołu wykonującego przedmiot zamówienia musi posiadać i udokumentować wiedzę i doświadczenie w zakresie herpetologii polegające na wykonaniu co najmniej 2 prac/ekspertyz/publikacji naukowych z ww. zakresu.
- Oferta musi zawierać nazwę i adres wykonawcy, ofertę cenową oraz termin wykonania zlecenia.
- W ofercie należy obowiązkowo przedstawić oferowaną kwotę za wykonanie zamówienia.
- Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych i częściowych.
Osoba do kontaktu: Szymon Fritzkowski, tel (61) 65-54-654, email: szymon.fritzkowski@zpkww.pl
Załącznik nr 1 do zapytania DA.222.158.2024.SF