Opis i oferta

Ośrodek Edukacji Przyrodniczej w Chalinie położony jest na terenie Sierakowskiego Parku Krajobrazowego, który jest jednym z najpiękniejszych rejonów Wielkopolski. Znajdują się tam wydmowe tereny Puszczy Noteckiej, dolina Warty i Kraina Stu Jezior. Obiekt położony jest w powiecie międzychodzkim, w gminie Sieraków - 8 km na południowy – zachód od miasta Sierakowa. Siedziba Ośrodka mieści się w obrębie zabytkowego założenia dworskiego, obejmuje XIX - wieczny odrestaurowany dwór oraz współczesny budynek bazy noclegowej. Wokół rozciąga się park przydworski i kilkuhektarowy teren pełniący funkcję dydaktyczno-rekreacyjną. Grupy szkolne zapraszamy na kilkudniowe pobyty edukacyjne – zielone szkoły i obozy edukacyjne, a także na zajęcia jednodniowe i wycieczki przyrodnicze. Istnieje również możliwość organizacji w OEP Chalin konferencji, szkolenia i innych. Zapraszamy również na organizowane w Ośrodku wydarzenia otwarte: wykłady, szkolenia, warsztaty, spacery, rajdy i spotkania astronomiczne.Informacje o zbliżających się wydarzeniach na naszym profilu Facebook: Ośrodek Edukacji Przyrodniczej w Chalinie | Facebook

Ośrodek dysponuje:

 

⇒ 42 miejscami noclegowymi w bazie noclegowej,
⇒ salą konferencyjno-konsumpcyjną na 50 osób,
⇒ salą dydaktyczną dla 20-50 osób z sprzętem audiowizualnym,
⇒ salami wystawienniczymi prezentującymi: Krajobrazy Sierakowskiego Parku Krajobrazowego, historię dworu i Chalina, kolekcję trofeów myśliwskich, Konwencję Waszyngtońską, pszczołę miodną i dzikie pszczołowate, budki lęgowe dla ptaków oraz faunę Sierakowskiego Parku Krajobrazowego.
⇒ miejscem na ognisko w wigwamie na 60 osób,
⇒ boiskiem sportowym do piłki ręcznej i koszykówki,
⇒ placem zabaw,
⇒ kolekcją drzew owocowych tradycyjnych odmian,
⇒ 6 trasami Nordic Walking o różnej długości i skali trudności, o łącznej długości 50 km,
⇒ ścieżka dydaktyczną wyznaczoną w pobliżu OEP Chalin - „Ścieżka dydaktyczna Jary koło Chalina”,
 

Spędzając czas w OEP Chalin można również wziąć udział w:

 

⇒ wycieczkach po zabytkach kulturowych Pojezierza Międzychodzko - Sierakowskiego 
⇒ zajęciach z kowalstwa i obróbki gliny,
⇒ zajęciach z podstaw astronomii,
⇒ organizowanych pieszych rajdach z cyklu: „Na Manowce”.

W sprawie rezerwacji lub udzielania informacji nt. zajęć edukacyjnych, pobytów lub innych wydarzeń należy kontaktować się z pracownikami Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Chalinie, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7:30 do 15:30 .

Wytworzył:
Łukasz Ławrysz
Udostępnił:
M.Maruszyńska Eliza
(2003-07-11 13:46:48)
Ostatnio zmodyfikował:
Ławrysz Łukasz
(2023-03-08 13:42:44)